Impregnácia dreva

Úvod Impregnácia dreva

Impregnácia dreva a šindľov


 

Ako prebieha impregnácia?

Impregnácia sa skladá z dvoch viac krát opakujúcich sa fáz:

1) drevo je vystavené vákuu kde sa zbaví prebytočnej vlhkosti

2) následne sa pod tlakom drevo napustí impregnačnou látkou

 

Hlavná výhoda tejto technológie je hĺbková - celková impregnácia drevnej hmoty. Impregnačná látka preniká do celého objemu dreva. Aj pri drobných pošodeniach si zachováva vysoku trvanlivosť a odolnosť. Nami impregnované drevo a šindle majú viac ako 50 ročnú trvanlivosť.

 

Pri bežných postupoch ako je máčanie resp. natieranie sa drevo impregnuje do maximálne 1 až 2 mm vrstvy. Pri mechanickom poškodení, ku ktorému dochádza hlavne v zimných mesiacoch, sa môže poškodiť vonkajšia ochranná vrstva. Nechránené drevo je vystavené pôsobeniu počasia, húb, plesní a škodcov pričom stráca svoje prirodzené vlastnosti a dochádza k jeho rýchlemu rozkladu.

 

Naša impregnačná linka je jedinečná a na Slovensku máme najkvalitnejšiu a pritom k drevu šetrnú impregnáciu, ktorá zaručí 100%-nú ochranu dreva.

 

Čím impregnovať strešné šindľe?

Naša spoločnost BASK s.r.o. používa nemeckú 100% ekologickú a zdraviu neškodnú látku Korasit KS od nemeckého výrobcu KORA. Impregnačná látka je vyrobená na báze meďných solí a spĺňa veľmi prísnu normu STN 490600-1 DIN68 800.

 

Impregnácia neekologickými prípravkami, prípadne zraviu škodlivými látkami sa neodporúča, keďže hlavne zo striech sa v malých množstvách vplyvom počasia (dážď, sneh) tieto látky uvolňujú do okolia vášho domova. Vnikajú do pôdy a môžu kontaminovať nielen pôdu ale aj rastliny.

 

Poskytujeme aj služby tlakovej impregnácie dreva, podvalov, krovov a hranolov. V prípade záujmu nás prosím kontaktujte.